User Rating: 4 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Inactive
 

Wprowadzenie

Nikt z nas nie wątpi, że z Piramidą Cheopsa wiąże się wiele niewyjaśnionych zagadek. Ten obiekt, uznany za jeden z siedmiu cudów świata, możemy zaliczyć do najbardziej tajemniczych budowli na Ziemi.

Piramida Cheopsa?

Historia z piramidą Cheopsa opiera się na odkryciu dokonanym w 1837 roku przez Howarda Vysea. W piramidzie znalazł kartusze z wypisanym imieniem "Chufu", czyli "Cheops". Świadczyłoby to, że piramidę zbudowano za panowania Cheopsa, lecz gdyby dokładniej przyjrzeć się dowodom, okazałoby się, że nie jest to takie pewne. Napis ten został prawdopodobnie sfałszowany przez samego Vysea, pragnącego rozgłosu. Stwierdzono, że napis zawiera znaki, które za panowania tego faraona jeszcze nie istniały. Drugim dowodem na fałszerstwo napisu jest błąd ortograficzny. Istnieje jeszcze jeden dowód przemawiający za inną datą powstania piramidy. W roku 1850 Jean-Pierre Mariette wykopał w pobliżu piramidy stellę, pobudowaną dla uczczenia prac nad świątynią Izydy. Z umieszczonego na niej tekstu możemy dowiedzieć się, że piramida już stała, podczas gdy Cheops budował ową świątynię.

Zagadki piramidy

Piramida stoi prawie dokładnie na osi Północ-Południe. Kiedyś stała dokładnie na osi N-S, odchylenie powstało wskutek dryfu kontynentów.

Południk biegnący przez piramidę jest najdłuższym biegnącym przez ląd. Dzieli on jednocześnie morza i kontynenty na dwie równe części.

Południk przechodzący przez środek piramidy tworzy z równoleżnikiem przechodzącym przez piramidę Mykerinosa i z linią prostą łączącą te dwa punkty trójkąt pitagorejski.

Wysokość piramidy podniesiona do dziesiątej potęgi jest równa średniej odległości Ziemi od Słońca.

Wokół Wielkiej Piramidy krąży wiele nieprawdziwych mitów takich jak: kąty piramidy dzielą deltę Nilu na dwie równe części, ani to, że jest ona zegarem słonecznym , pokazującym pory i długość roku. Niewątpliwie fałszem jest fakt, iż długość boku podstawy wynosi 365 342 łokci egipskich i jest równa liczbie dni roku słonecznego w tropikach.

Przekaz Herodota

Najdokładniejsze informacje o budowie piramid podaje Herodot. W 450 roku p.n.e. podróżował on po Egipcie. W centrum jego zainteresowania znalazła się piramida, o którą wypytywał kapłanów. Nasza dzisiejsza wiedza w tej kwestii opiera się głównie na jego przekazie. Otóż, najpierw zbudowano drogę, po której sprowadzano nad Nil bloki kamienne z gór libijskich. Praca ta trwała 10 lat. W tym samym czasie przygotowywano grobowce. Właściwą piramidę budowano, jak podaje Herodot, 20 lat. 100 tysięcy ludzi pracowało każdego roku przez 3 miesiące na budowie, w czasie wylewów Nilu, kiedy woda paraliżowała prace w polu. Usypane rampy, pochylnie i całą sieć kołowrotów i dźwigni służyły do transportu ponad 2 milionów bloków wapiennych.

Przepowiednia Majów

Dziś już wiadomo, że w piramidzie nie znajduje się grobowiec Cheopsa. Według przepowiedni Majów i starożytnych Egipcjan, Wielka Piramida jest źródłem potężnego systemu energetycznego, połączonego z energią pozaziemską, który może ochronić naszą planetę podczas zmian, które nieuchronnie ma przynieść rok 2012. Aby uchronić ten system, należy znaleźć prawdziwy grobowiec Cheopsa i przenieść jego mumię do sarkofagu w Wielkiej Piramidzie oraz odnaleźć wejście do opisywanego przez Herodota Wielkiego Labiryntu i dostać się do tzw. "wielkiego koła", gdzie potomkowie Atlantydów złożyli kamienne tablice, na których została spisana historia ziemskich cywilizacji.

Car polarny

Około 1865 roku Anglik, John Taylor, dokonał skomplikowanych wyliczeń, na podstawie których stwierdził, że w Wielkiej Piramidzie zakodowane zostały wszystkie wydarzenia z przeszłości oraz te dotyczące przyszłości świata. Jego zdaniem, piramida obrazuje 6000 lat ludzkiej historii, poczynając od narodzin Adama (4000 lat przed Chrystusem) aż do końca świata. Podobno każdemu korytarzowi i każdej komorze odpowiada jakiś okres historyczny. Matematyk ten wyznaczył "cal polarny". Ustalono, że do pewnego momentu korytarz Wielkiej Piramidy wznosi się. Według obliczeń oznacza to historię ludzkości do 1914 roku, który jakoby miał kończyć w dziejach ludzkości okres harmonii i ładu. Potem następuje "Wielki Stopień", czyli rok 1914, po którym korytarz opada, zaś wydarzenia jakby przyspieszają. Zdaniem niektórych badaczy, zwłaszcza według Anglika Thamsona, historia ludzkości miała kończyć się w roku 2001. Dziś możemy stwierdzić, że się mylili.

Piramida Cheopsa, a UFO

W rozdziale Piramidy, a UFO w książce "Tajemstvi pyramid autorstwa Challi El Hakima można przeczytać o zdarzeniu, którego świadkami byli duńscy i francuscy archeolodzy. 12 stycznia 1990 roku nad piramidą Cheopsa pojawiło się UFO. Zatrzymało się tam na około 3 minuty, oświetliło swoim światłem całą podstawę piramidy, następnie za pomocą specjalnego wysięgnika wybrało spod jednej kamiennej kostki jakąś czarną skrzynkę, po czym obiekt bardzo szybko odleciał. Archeolodzy sfotografowali to zdarzenie, jednak film okazał się dziwnie naświetlony i UFO było widoczne tylko na małej części zdjęcia. W tym samym czasie stacje radarowe w okolicy Kairu zarejestrowały wtargnięcie w przestrzeń powietrzną Egiptu nieznanego obiektu i jego bardzo szybki odlot.

Napoleon w piramidzie

Najbardziej zagadkowym okresem życia Napoleona była jego wyprawa do Egiptu w roku 1798. Napoleon chciał za wszelką cenę dostać się do Piramidy Cheopsa, co mu się wreszcie udało. Kulisy tego wydarzenia odsłoniła telewizja Discovery w programie "Obsesje Napoleona- Egipt". Z przedstawionych tam materiałów wynika, że Cesarz poprosił wszystkich o to, aby pozostawić go samego w Komnacie Królewskiej Wielkiej Piramidy. Przebywał tam ponad godzinę. Kiedy wreszcie zaniepokojeni oficerowie Napoleona wysłali jednego z nich do komnaty, ten ujrzał niezwykły widok. Napoleon Bonaparte był wstrząśnięty czymś, co zobaczył. Cesarz znany był z tego, że mówił tylko prawdę. Na pytanie, co wydarzyło się w komnacie królewskiej Bonaparte odpowiedział: "Nieważne. I tak by nikt nie uwierzył !"

Wiadomo, że w Piramidzie doszło do wydarzenia, które można uznać za wyjątkowe. Do tej pory pojawiają się opinie, że do Napoleona w Piramidzie przyszedł duch Aleksandra Macedońskiego. Jest jednak teoria, według której Bonaparte był wcieleniem wyższej istoty, której jedno z wcieleń przebiegało w innym świecie, w którym przebywają prawdziwi "budowniczowie piramidy". Zwolennicy tej teorii twierdzą, że kiedy Korsykanin przebywał w piramidzie otworzy się sekretny tunel do ukrytej "komnaty wiedzy".

Comments (0)

5000 characters remaining

Cancel or