Czy zastanawiało was kiedyś jak opisali byście przedmioty tak nam dobrze znane jak telefon, czy telewizor lub aparat fotograficzny gdyby nie słowa jakich używamy do ich nazywania? No i oczywiście również istotna jest sama znajomość tych przedmiotów. A co by było gdyby ktoś zabrał dzikiego czlowieka z Amazonii i przywiózł go w cywilizowane rejony świata...choćby do Polski? W jaki sposób przekazałby potem takie informacje swoim współplemieńcom?
Eksponat znajduje się w Pergamon Muzeum w Berlinie pod numerem katalogowym VAT/243. Jest to odcisk sumeryjskiej pieczęci cylindrycznej wynalezionej i używanej przez starożytnych Sumerów około 3500 lat p.n.e.
Stare przysłowie mówi: „Człowiek lęka się czasu, a czas lęka się piramid”. Piramidy Egipskie od lat wywołują burzę wśród archeologów, egiptologów, badaczy, a także i paleoastrologów. Jestem pewny i jednocześnie świadomy tego, że cała ta piramidalna awantura nigdy się nie skończy, dopóki, do póty nie zaczniemy razem współpracować ze sobą. Cały ten mętlik wprowadza człowiek już od dawna, gdyż ma zamiar nie robić nic innego jak tylko szukać skarbów faraonów i zdobyć sławę by móc znaleźć się na pierwszych stronach encyklopedii, czy książkach historycznych. Jest to bardzo poważny błąd w wykonywaniu tego zadania. Osobiście sam podjąłem się temu nie łatwemu zadaniu do wykonania, ale mój cel jest w zupełności inny i się znacznie różni, gdyż mi nie chodzi o zdobyciu sławy i pieniędzy.
Comments (0)Read more ...
Czy jest możliwe, że człowiek jest sam we wszechświecie? Czy głosy tzw. materialistów o samotności człowieka w ciągle rozszerzającym się galaktycznym wszechświecie mogą być prawdziwe? Odpowiedz jest ciężka, lecz spróbujmy się nad tym zagadnieniem zastanowić w sposób naukowy lub mający cechy naukowości...
Piszę ten artykuł pod wrażeniem filmu zaprezentowanego przez Antonio Urzi i Simona Sibilla, który możecie państwo obejrzeć tutaj lub poniżej. Wideo to przedstawia wygląd kompleksu piramid Teotihuacan z lotu ptaka.
Księżyc to nadal bardzo tajemnicze ciało niebieskie. Na dodatek ludzie zdają się nie wykazywać wielkiego zainteresowania w jego eksploracji. Być może dzieje się tak, dlatego, że interesowanie się najbliższym nam ciałem niebieskim jest niewskazane ze względu na pewne czynniki dodatkowe, na przykład obecność tam kogoś jeszcze.